#16 2008-02-20 20:20:33

Piero

http://www.peugeot207club.republika.pl/rank4.gif                   Activ Member

4056371
Call me!
Skąd: 3City
Zarejestrowany: 2007-12-22
Posty: 74
Silnik: 1.4 16V
Kolor: Granatowy metalic

Re: Xenony

joansmith - rzeźbić nie będę
A co do Twojej barwy 12000k... szalejesz
Myślałem, że to tylko na zloty montują ew. street racing nocny ... przecież to światło już praktycznie fioletowe. Ja myślę o 6000k i nawet się nie przymierzam do wyższych...
Nie tylko chodzi o gust, ale i o to, aby każdy patrol w nocy mnie nie zatrzymywał, bo będzie im to podpadało illegalem jakimś... nie mówiąc już o jasności światła...

Nie urywam, że też mi się taki kolorek podoba, ale to ma zbyt dużo minusów jak dla mnie.

Pytanie do rangerka: nasze klosze są gładkie, więc nie widzę przeszkód...
A jaki zestaw HID najlepiej kupić, na allegro jest ich multum... doradzisz coś?
I czy bez soczewek będzie to jakoś świeciło, czy ktoś z nas widział to w nocy i jest zadowolony, bez żadnych soczewkowych przeróbek? ;-)


PEUGEOT - Symbol jakości...

Offline

 

#17 2008-02-20 20:23:29

rangerek

http://www.peugeot207club.republika.pl/rank1.gif                   User

84448
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 14
WWW

Re: Xenony

joansmith napisał:

Rangerek dzięki za wyczerpującą wypowiedź.

Osobiście chcę założyć 12000K. Wychodzę z założenia, że i tak będą świecić lepiej niż zwykłe żarówki. Poza tym do czarnego auta nie wyobrażam sobie innych. Oczywiście to kwestia gustu

Tak na allegro są dostępne już angel eyes'y, ale wstrzymałabym się z zakupem aż wyjdą jeszcze inne lampy. W tych nie podobają mi się diody na dodatkowych postojach. W tym momencie odpadają już brewki. Chciałabym zobaczyć tę lampę założoną i podłączoną.

Lampy są z soczewkami.

Piero zawsze zostaje rzeźba Może będą pasować od jakiś innych lamp

brewki są be (sorki german style jestem )

diody w postojach? czy w ringach? tam diody o niebo lepiej wygladają niż żaróweczki - białe światło a nie ciepłożółte
zresztą diody dają światło o wyższej temperaturze K więc mogłyby pasować do Twoejgo pomysłu na Xenon

tu masz porównanie od mojego dobrego kolegi z forum polo
http://img405.imageshack.us/img405/5536/20071006ac7fs5.th.jpg

i jego tekst o montażu - bardzo pomocny

sivasec (vwpoloklub) napisał:

No wlasnie. Wczoraj zamontowalem zenony. Przed montazem na scianie zaznaczylem linie cienia halogenow i ku mojemu uradowaniu po montazu palnikow linia zostala w tym samym polozeniu co swiadczy o idealnej ogniskowej palnika wzgledem halogenu. najwazniejsze jednak, ze nie jestem zagrozeniem na drodze dla innych uczestnikow ruchu. Gwarantuje to palnik H7R z przeslona do lamp odblysnikowych. Jak zrobie foty to wrzuce ale nie oddadza one efektu w rzeczywistosci.

co do barwy to 6000K to bardzo dobry wybór - wyglada fajnie i doświetla drogę

Ostatnio edytowany przez rangerek (2008-02-20 20:30:56)


Admin VW Polo Klub Polska - a jeździć będzie pugiem

Offline

 

#18 2008-02-20 20:24:40

joansmith

http://www.peugeot207club.republika.pl/rankm.gif

2921670
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 562
Silnik: 1,4 16V
Kolor: Czarna szczała :)

Re: Xenony

Wiem że szaleję Kolega z 206 jeździ czarnym pugiem z 12000K zenonami. Jak dla mnie bomba Poza tym jak się baba uprze, to nie ma zmiłuj


Rangerek dzięki

Co do diodek, to zwróć uwagę na tych lampach z allegro u góry. Trzy diody. To jest dodatkowe postojowe. Wysłałam już do nich maila z zapytaniem. A ringi? No coż... Są ino dwa i chyba neonowe. Podobno są od razu podłączone do wtyczki, która prawdopodobnie będzie pasować na plug and play. Osobiście mam wątpliwości. Dowiem się jak zdejmę zderzak

Poza tym lampy te mają sterowanie elektryczne. Teoretycznie bo mają tylko możliwość sterowania, czyli przekładamy ze swoich fabrycznych silniczki.

Ostatnio edytowany przez joansmith (2008-02-20 20:31:19)


Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
restauracja Ciechocinek